Stanowisko evrēe®
w kwestii testowania produktów na zwierzętach

Czy evrēe® testuje swoje produkty na zwierzętach?

Zarówno produkty marki evrēe®, jak i ich poszczególne komponenty nie są i nigdy nie będą testowane na zwierzętach. Nasza etyka zawodowa zakłada poszanowanie praw zwierząt oraz praw europejskich, zgodnie z którymi testowanie produktów na zwierzętach jest zakazane.

Czy kontrahenci evrēe® testują na zwierzętach?

Dobierając naszych kontrahentów kładziemy szczególny nacisk na to, by szanowali prawa zwierząt 
w równym stopniu co marka evrēe®. Ponadto, w roku 2013 Unia Europejska wydała absolutny zakaz stosowania testów surowców kosmetycznych na zwierzętach.

Innymi słowy, wszystkie składniki aktywne oraz surowce używane w produktach evrēe® nie są i nie będą testowane na zwierzętach. 

W jaki sposób są zatem testowane produkty evrēe® ?

Przykładamy ogromną wagę do tego, by nasze produkty spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa
i jakości. Marka evrēe® stosuje standardowe metody testowania obejmujące m.in.: szczegółową analizę formuły kosmetyku pod kątem bezpieczeństwa jej stosowania oraz testy fizykochemiczne, mikrobiologiczne, dermatologiczne i aplikacyjne przeprowadzane na zdrowych ochotnikach powyżej 18. roku życia.

Co oznacza certyfikat Viva przyznany wybranym produktom evrēe®?

Wiele produktów evrēe® może pochwalić się znakiem jakości Viva! przyznawanym przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt. Zaświadcza on o tym, że kosmetyki są odpowiednie dla wegan oraz wegetarian i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Jest to także kolejne potwierdzenie faktu, że nasza marka nie testuje produktów na zwierzętach.

Dlaczego certyfikat Viva! nie został przyznany wszystkim produktom evrēe®?

Certyfikatem Viva! mogą posługiwać się tylko te produkty, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.  Z tego względu, składniki aktywne takie jak: wosk pszczeli, lanolina czy kolagen zawarte w niektórych produktach evrēe® automatycznie wykluczają je z grupy kosmetyków uznawanych za wegańskie. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie kosmetyki evrēe® NIE SĄ testowane na zwierzętach.

Czy kosmetyki evrēe® dostępne są na rynku chińskim?

Jesteśmy wierni swojej ideologii na każdym polu biznesowym. Nasza marka miała w planach wejście na rynek chiński, jednak w związku z odmiennymi standardami panującymi w Chinach w zakresie testowania produktów na zwierzętach, zdecydowaliśmy się wstrzymać z tym projektem do momentu, w którym prawo chińskie zezwalać będzie na sprzedaż kosmetyków nie testowanych na zwierzętach.